O Nas

Gała

Zaczynała od prostych tytułów, ostatnio lubi sięgać po te dłuższe i bardziej skomplikowane. Ma niesamowite szczęście w kościach, dlatego nikt nie lubi grać z nią w Potwory w Tokio lub CV. Uwielbia wkręcać swoją rodzinę w coraz to nowsze imprezówki – babcię przekonała nawet do Time’s up czy Banga! Studiuje informatykę i ekonometrię, ale mimo swojego ścisłego umysłu woli gry, w których wykazać się trzeba kreatywnością lub sprytem. Jej ulubione gry, paradoksalnie, to takie, w które jeszcze nigdy nie wygrała 😉

Emil

Fizjoterapeuta, który wręcz kocha poznawać coraz to nowsze gry. Zanim poznał Gałę, grał tylko w Munchkina, Catana i Puerto Rico. Teraz jego ulubionymi grami są Kawerna i Terra Mystica. Od czasu do czasu daje się namówić na partię Qwirkle lub Rummikuba – po ciężkich namowach Gały i swojej mamy. W wolnych chwilach próbuje stworzyć własną grę – ciężko mu to jednak idzie, bo cierpi na brak czasu. Jest chodzącą definicją pojęcia „szczęście początkującego” – w każdej grze!

Ola

Maniaczka gier o niezbyt skomplikowanych zasadach, które łatwo wytłumaczyć ale ciężej wymasterować! Ostatnio jednak siada również z przyjemnością do cięższych euro, Badacze Głębin i Agricola to jedne z jej ulubionych planszówek. Uwielbia poznawać nowe tytuły i dokładać kolejne do swojej kolekcji. Kocha gry planszowe, bo pozwalają rozruszać szare komórki, dobrze bawić się w towarzystwie i dostarczają niezbędnej do życia dawki rywalizacji.

Niewodnik

W jego kolekcji ulubionych gier stoją obok siebie Munchkin, Gra o Tron i Agricola, co wydaje się kosmicznie wybuchową mieszanką. Munchkina kocha za tony negatywnej interakcji i wyśmiewanie wszystkich ideałów fantastyki. Jego miłość przerodziła się w kompletny stan maniakalny. Kolekcjonuje wszystko co ma związek z Munchkinem wydając gruby hajs na skarpetki z Munchkina Cthulhu, lub okulary przeciwsłoneczne, gadżet do Munchkina Impossible. Zagrywa się jednak również w ciężkie strategiczno-ekonomiczne tytuły, dzięki czemu jeszcze totalnie nie zbzikował!